CDZVT2R2.2B
DigiKey Part Number
CDZVT2R2.2BTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDZVT2R2.2BCT-ND - Cut Tape (CT)
CDZVT2R2.2BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDZVT2R2.2B
Description
DIODE ZENER 2.2V 100MW VMN2M
Detailed Description
Zener Diode 2.2 V 100 mW Surface Mount VMN2M (SOD-923)
EDA/CAD Models
CDZVT2R2.2B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
120 µA @ 700 mV
Series
Operating Temperature
150°C
Power - Max
100 mW