EDZVT2R3.9B | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EDZVT2R3.9B |
Description | DIODE ZENER 3.9V 150MW EMD2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 3.9 V 150 mW ±3% Surface Mount EMD2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EDZVT2R3.9B Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Tolerance ±3% | Base Product Number |
Power - Max 150 mW |