RBR3LAM30BTFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RBR3LAM30BTFTR |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 3A Surface Mount PMDTM |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RBR3LAM30BTFTR Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 30 V |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package PMDTM |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |