RESD3V3BAEDB15R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RESD3V3BAEDB15R |
Description | 3.3V, SOD-962, 0.22PF, BIDIRECTI |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 9V (Typ) Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2J |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 9V (Typ) |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications HDMI, USB |
Type Zener | Capacitance @ Frequency 0.22pF @ 1MHz |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Voltage - Breakdown (Min) 8V | Supplier Device Package |