25MU104KZ22012 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 25MU104KZ22012 |
Description | CAP FILM 0.1UF 10% 25VDC 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 25MU104KZ22012 Models |
Category | Dielectric Material |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case |
Part Status Active | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±10% | Termination Solder Pads |
Voltage Rating - DC 25V | Applications DC Link, DC Filtering |