25MU104MZ22012
DigiKey Part Number
1189-25MU104MZ22012TR-ND - Tape & Reel (TR)
1189-25MU104MZ22012CT-ND - Cut Tape (CT)
1189-25MU104MZ22012DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25MU104MZ22012
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 25VDC 0805
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
25MU104MZ22012 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - DC
25V