CP074933-277P
DigiKey Part Number
2223-CP074933-277P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP074933-277P
Description
PELTIER, 4.9 X 3.3 X 2.77 MM, 0.
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 0.6W @ 27°C 0.7 A 150°C
EDA/CAD Models
CP074933-277P Models
Height
2.77mm
Current - Max
0.7 A
Voltage - Max
1.3 V
Resistance
1.43 Ohms
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Rectangular - 4.90mm L x 3.30mm W
Qmax @ Th
0.6W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C