CP076581-238
DigiKey Part Number
2223-CP076581-238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP076581-238
Description
PELTIER, 6.5 X 8.1 X 2.38 MM, 0.
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 1.7W @ 27°C 0.7 A 150°C
EDA/CAD Models
CP076581-238 Models
Height
2.38mm
Current - Max
0.7 A
Voltage - Max
3.9 V
Resistance
4.17 Ohms
Operating Temperature
150°C
Size / Dimension
Rectangular - 6.50mm L x 8.10mm W
Qmax @ Th
1.7W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C