CP1130325
DigiKey Part Number
2223-CP1130325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP1130325
Description
PELTIER, 30 X 30 X 3.25, 11 A, W
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 74.7W @ 27°C 11 A
EDA/CAD Models
CP1130325 Models
Category
Delta Tmax @ Th
68°C @ 27°C
Height
3.25mm
Series
Number of Stages
1
Current - Max
11 A
Voltage - Max
11.8 V
Resistance
900 mOhms
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Features
Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th
74.7W @ 27°C