Image for FJH-20-D-05.00-4 is not available
FJH-20-D-05.00-4
DigiKey Part Number
FJH-20-D-05.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-20-D-05.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5"
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
EDA/CAD Models
FJH-20-D-05.00-4 Models
Number of Conductors
20
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)