FJH-30-D-06.00-4
DigiKey Part Number
FJH-30-D-06.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-30-D-06.00-4
Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 0.5MM 6.0"
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.000" (152.40mm)
EDA/CAD Models
FJH-30-D-06.00-4 Models
Number of Conductors
30
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)