QFS-032-04.25-L-D-DP-A
DigiKey Part Number
SAM11562-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-032-04.25-L-D-DP-A
Description
CONN DIFF ARRAY RCP 64P SMD GOLD
Detailed Description
64 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-032-04.25-L-D-DP-A Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane)
Packaging
Tray
Connector Type
Differential Pair Array, Female
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
64
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)