QTH-020-01-F-D-DP-A
QTH-020-01-F-D-DP-A
QTH-020-01-F-D-DP-A
DigiKey Part Number
SAM9813-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTH-020-01-F-D-DP-A
Detailed Description
40 Position Connector Differential Pair Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QTH-020-01-F-D-DP-A Models
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Mated Stacking Heights
5mm
Height Above Board
0.160" (4.06mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)