TSW-110-15-T-S
DigiKey Part Number
SAM12347-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSW-110-15-T-S
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
EDA/CAD Models
TSW-110-15-T-S Models
Contact Length - Mating
0.520" (13.21mm)
Series
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Packaging
Bulk
Overall Contact Length
0.730" (18.54mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C