HDL36100U31X
DigiKey Part Number
4008-HDL36100U31X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDL36100U31X
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Detailed Description
Circuit Breaker Solid State 100A 690 V AC DC Toggle Chassis Mount
EDA/CAD Models
HDL36100U31X Models
Category
Current Rating (Amps)
100A
Voltage Rating - AC
690 V