GNR10DCZ
DigiKey Part Number
646-1271-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNR10DCZ
Description
CONTACTR SS SPST-NO 10A 24-280V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) 10 A 24 ~ 280V DIN Rail Screw Terminal
Category
Output Type
AC, Zero Cross
Manufacturer
Sensata-Crydom
Load Current
10 A
Series
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Load
24 ~ 280V