GNR25BCZ | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 646-1027-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GNR25BCZ |
Description | SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-600V |
Customer Reference | |
Detailed Description | Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input 90 ~ 140VAC |
Mfr | Voltage - Load 48 V ~ 600 V |
Series | Load Current 25 A |
Packaging Bulk | Termination Style Screw Terminal |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -20°C ~ 80°C |