SSF67A25B175
DigiKey Part Number
725-1138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67A25B175
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
EDA/CAD Models
SSF67A25B175 Models
Current
600 mA
Switch Actuation Level
0.984", 6.890" (25mm, 175mm)
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 240VAC