SSF67A25B75
DigiKey Part Number
725-1139-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSF67A25B75
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
EDA/CAD Models
SSF67A25B75 Models
Current
600 mA
Switch Actuation Level
0.984", 2.953" (25mm, 75mm)
Operating Temperature
135°C
Voltage Rating
120VDC, 240VAC