BZT52B30 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZT52B30 |
Description | INDEPENDENT TYPE 350MW 29.4V~30. |
Manufacturer Standard Lead Time | 2 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 30 V 350 mW ±2% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 21 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Part Status Active | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 350 mW | Supplier Device Package SOD-123 |