SIT1552AI-JF-DCC-32.768D
DigiKey Part Number
1473-1242-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1242-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1242-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1552AI-JF-DCC-32.768D
Description
MEMS OSC TCXO 32.7680KHZ LVCMOS
Detailed Description
32.768 kHz TCXO LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
EDA/CAD Models
SIT1552AI-JF-DCC-32.768D Models
Category
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)