SIT9365AE-2B3-33E200.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AE-2B3-33E200.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AE-2B3-33E200.000000
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
79mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA