SIT9375AI-02B2-1810-156.250000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9375AI-02B2-1810-156.250000
DigiKey Part Number
1473-SIT9375AI-02B2-1810-156.250000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9375AI-02B2-1810-156.250000
Description
MEMS OSC XO 156.250000 MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
39mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
48mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V