RAVF164DJT5K10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RAVF164DJT5K10 |
Description | RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.1k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RAVF164DJT5K10 Models |
Category | Power Per Element 100mW |
Manufacturer Stackpole Electronics Inc | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Resistance (Ohms) 5.1k | Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |