SMBJ15CA-TR
DigiKey Part Number
497-3004-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-3004-1-ND - Cut Tape (CT)
497-3004-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ15CA-TR
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 25.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ15CA-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V