SMBJ30CA-TR
DigiKey Part Number
497-3142-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-3142-1-ND - Cut Tape (CT)
497-3142-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ30CA-TR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 13A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ30CA-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V