CDRH125L125NP-331MC
DigiKey Part Number
308-CDRH125L125NP-331MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
308-CDRH125L125NP-331MCCT-ND - Cut Tape (CT)
308-CDRH125L125NP-331MCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125L125NP-331MC
Description
FIXED IND 330UH 900MA 674 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Inductor 900 mA 674mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
674mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA