CDRH125NP-331MC
DigiKey Part Number
308-1449-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1449-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1449-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125NP-331MC
Description
FIXED IND 330UH 680MA 510 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Shielded Inductor 680 mA 510mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
510mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)