SXT32412FE27-36.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32412FE27-36.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32412FE27-36.000M
Description
CRYSTAL 36.000MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
36 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32412FE27-36.000M Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
36 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)