HFP322520PF-120T200
DigiKey Part Number
4816-HFP322520PF-120T200TR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-HFP322520PF-120T200CT-ND - Cut Tape (CT)
4816-HFP322520PF-120T200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFP322520PF-120T200
Description
FERRITE BEAD 12 OHM 1210 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Ohms 1 Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 20A 0.6mOhm
Category
Current Rating (Max)
20A
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
0.6mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)