LSMGA160808T102RG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSMGA160808T102RG |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 350mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LSMGA160808T102RG Models |
Category | Current Rating (Max) 600mA |
Manufacturer Taiyo Yuden | DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.035" (0.90mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz |