UMK107B7104KAHT
DigiKey Part Number
587-3502-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3502-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3502-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK107B7104KAHT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
UMK107B7104KAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)