OMB.868.B08F21
DigiKey Part Number
931-1445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.868.B08F21
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMB.868.B08F21 Models
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
8dBi
Packaging
Tube
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
General ISM
Ingress Protection
IP65
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
58.032" (147.40cm)
Frequency Range
860MHz ~ 870MHz