OMB.915.B05F21
DigiKey Part Number
931-OMB.915.B05F21-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.915.B05F21
Description
6DBI 915MHZ BARACUDA ANTENNA
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa Whip, Straight N Type Female Wall Mount
Category
Number of Bands
1
Gain
5.9dBi
Power - Max
30 W
N Type Female
RF Family/Standard
General ISM
Ingress Protection
IP65
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Wall Mount
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
43.071" (109.40cm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz