I7C20A-C03-EVK-S1
DigiKey Part Number
285-I7C20A-C03-EVK-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7C20A-C03-EVK-S1
Description
EVAL BOARD FOR I7C2W020A050V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Up or Down Evaluation Board
Category
Power - Output
300W
Manufacturer
TDK-Lambda
Voltage - Output
8V ~ 24V
Packaging
Box
Current - Output
20A
Part Status
Active
Voltage - Input
9V ~ 36V