B82496C3101J000
DigiKey Part Number
495-1825-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1825-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82496C3101J000
Description
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 1.8Ohm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
B82496C3101J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)