MAF1608FAD121CT000
DigiKey Part Number
445-174935-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174935-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174935-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1608FAD121CT000
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.35A 105mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAF1608FAD121CT000 Models
Category
Current Rating (Max)
1.35A
DC Resistance (DCR) (Max)
105mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz