MLG1005S3N9ST000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MLG1005S3N9ST000 |
Description | FIXED IND 3.9NH 700MA 200 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MLG1005S3N9ST000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 200mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 5GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |