MLK0603L8N2JT000
DigiKey Part Number
445-1581-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1581-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK0603L8N2JT000
Description
FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 700mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
MLK0603L8N2JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
6 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)