MMZ0603S241HTD25
DigiKey Part Number
445-MMZ0603S241HTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ0603S241HTD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ0603S241HTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ0603S241HTD25
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
240 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 420mA 320mOhm
Category
Current Rating (Max)
420mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
320mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Impedance @ Frequency
240 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)