MMZ1608Y301CTAH0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMZ1608Y301CTAH0 |
Description | FERRITE BEAD 300 OHM 0603 4LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 300 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 250mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 500mA |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.030" (0.75mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 100 MHz |