MPZ1005Y900CTD25
DigiKey Part Number
445-172883-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172883-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172883-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005Y900CTD25
Description
FERRITE BEAD 90 OHM 0402 1LN
Detailed Description
90 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.2A 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)