PIS150H-471M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIS150H-471M |
Description | FIXED IND 470UH 1.81A 250 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µH Shielded Wirewound Inductor 1.81 A 250mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Current - Saturation (Isat) 2.3A |
Series | Shielding Shielded |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) 250mOhm |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.610" L x 0.610" W (15.50mm x 15.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm) |