SPM6530T-6R8M-HZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM6530T-6R8M-HZ |
Description | FIXED IND 6.8UH 4.8A 59.95 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.8 A 59.95mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM6530T-6R8M-HZ Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.6A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 59.95mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |