TFM322512ALMAR47MTAA
DigiKey Part Number
445-TFM322512ALMAR47MTAATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TFM322512ALMAR47MTAACT-ND - Cut Tape (CT)
445-TFM322512ALMAR47MTAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM322512ALMAR47MTAA
Description
FIXED IND 470NH 5.3A 21 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Thin Film Inductor 5.3 A 21mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TFM322512ALMAR47MTAA Models
DC Resistance (DCR)
21mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)