TFM322512ALVA100MTAA
DigiKey Part Number
445-TFM322512ALVA100MTAATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TFM322512ALVA100MTAACT-ND - Cut Tape (CT)
445-TFM322512ALVA100MTAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM322512ALVA100MTAA
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 360 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Thin Film Inductor 1.2 A 360mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TFM322512ALVA100MTAA Models
DC Resistance (DCR)
360mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A