ZCAT20D-BK
DigiKey Part Number
445-ZCAT20D-BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZCAT20D-BK
Description
FERRITE CORE 150 OHM HINGED
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hinged (Snap On) Free Hanging Ferrite Core 150Ohm @ 100MHz ~ 500MHz ID 0.591" W x 0.197" H (15.00mm x 5.00mm) OD 1.181" W x 0.787" H (30.00mm x 20.00mm) Length 1.378" (35.00mm)
Category
Design
Hinged (Snap On)
Manufacturer
TDK
Impedance @ Frequency
150Ohm @ 100MHz ~ 500MHz
Series
Inner Dimension
0.591" W x 0.197" H (15.00mm x 5.00mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
1.181" W x 0.787" H (30.00mm x 20.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Flat
Length
1.378" (35.00mm)