55LF0114-26-4
DigiKey Part Number
844-55LF0114-26-4-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55LF0114-26-4
Description
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW FEET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 Yellow 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C