ANT-2.4-WRT-RPS
DigiKey Part Number
ANT-2.4-WRT-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-WRT-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME RP-SMA PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Dome RP-SMA Male Panel Mount
Gain
3.4dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.433" (11.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 2.5GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz