EP2WSS22RJ
DigiKey Part Number
1712-EP2WSS22RJCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-EP2WSS22RJTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EP2WSS22RJ
Description
EP 2W (SS) 22R 5%
Detailed Description
22 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.374" L (3.50mm x 9.50mm)